DOMENII DE ACTIVITATE ASOCIAȚII ȘI FUNDAȚII – Directia Judeteana pentru Sport si Tineret

DOMENII DE ACTIVITATE ASOCIAȚII ȘI FUNDAȚII

1- ECOLOGIC 6-UMANITAR 11-SĂNĂTATE
2-CULTURAL-ARTISTIC 7-SERVICII SOCIALE 12-COOPERARE INTERNAŢIONALĂ
3-SPORT-TURISM 8-PROFESIONAL ŞI DE AFACERI 13-MOBILITATE ŞI VOLUNTARIAT
4-MINORITĂŢI 9-EDUCAŢIE ŞI ÎNVĂŢĂMÂNT 14-CIVIC
5-RELIGIE 10-CERCETARE 15-ALTE DOMENII
JUDEŢUL DENUMIRE 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
Alba Asociaţia “Fundaţia BETHLEN GABOR”
Alba Asociaţia “Sprijiniţi copiii” – ASC
Alba Asociaţia „AS 2001 Alba Iulia”
Alba Asociaţia „Pelerinii Iubirii”
Alba Asociaţia ECOABRUD
Alba Asociaţia pentru ecologie şi turism “NĂSÂPIŞTE”
Alba Asociaţia SKEPSIS
Alba Asociaţia Speologică „SFINX”
Alba Asociaţia Trascău Corp Zlatna
Alba Clubul de Ecologie şi Turism Montan ALBAMONT
Alba Clubul de Turism Sportiv „Acropolis” AIUD
Alba Grupul pentru Iniţiative, Studii şi Analize Sociale Sebeş
Alba Organizaţia Caritas
Alba Organizaţia pentru copii şi adulţi cu nevoi speciale ,,Trebuie!” Sebeş
Arad Asociaţia Creştină şi de Artă Cultă “Sfinţii Teodor şi Elena”
Arad Asociaţia de Tineret Fiscut
Arad Asociaţia Dezvoltarea Resurselor pentru Toţi – DREPT
Arad Asociaţia Millennium Center
Arad Asociaţia Ofensiva Tinerilor
Arad Asociaţia Română pentru Cultivarea Limbii Franceze AMIFRAN
Arad Asociaţia Speologică Speowest
Arad Asociaţia Turiştilor Montani-ATMA
Arad Centrul Zonal Ecologic – CZE
Arad Clubul de Speologie  Liliacul Arad CSALA
Arad Condor Club Arad
Arad Organizaţia Studenţilor din Arad  – O.S.A
Arad Organizaţia Tinerilor Maghiari din Arad  / OTMA-AMISZ
Arad Asociaţia Educaţio
Argeş Asociaţia de Turism şi Ecologie pentru Tineret Zimbrul Carpatin
Argeş Asociaţia  Culturală de Tineret VATRA
Argeş Asociaţia ALCHIMIŞTII
Argeş AIESEC PITEŞTI
Argeş Asociaţia de Turism şi Ecologie “CĂLŢUN” – Club UNESCO Curtea de Argeş
Argeş Asociaţia Studenţilor din Universitatea de Stat Pitesti
Argeş Asociaţia Junimea Brătienilor
Argeş Asociaţia Elevii Nostri Piteşti
Argeş  Asociaţia tinerilor din “Armand Călinescu” – A.T.A.C.
Argeş Asociaţia de Sprijinire a Activităţilor Tinerilor din Judetul Arges “Perspective pentru Tineri”
Argeş Asociaţia Ecopitrom – Cultura Viitorului
Argeş Asociaţia YF – YOUTH&FUTURE/ YF
Bacău Asociaţia pentru Dezvoltare şi Intervenţie Socială şi Educaţională ADISE Bacău
Bacău Liga Studenţilor din Bacău
Bacău Asociaţia EU.RO
Bacău Clubul Bacău al Asociaţiei Pro Democraţia
Bacău Ordinul Cavalerilor Echităţii
Bacau Agenţia Total Motivaction Team Bacau
Bihor Asociaţia Gata Oricând
Bihor Corpul Român Salva Speo-Corsa
Bihor Clubul de Speologie Cristal
Bihor ONCR-Centrul Local Oradea
Bihor CRSE Munţii Apuseni
Bihor Fundaţia Ecotop Oradea
Bihor ASTRU Oradea
Bihor Uniunea Liceenilor Maghiari din România
Bihor Uniunea Studenţilor Maghiari din Bihor
Bihor Consiliul Asociaţiilor Liceenilor Maghiari din Bihor
Bihor Asociaţia Tinerilor Maghiari din Oradea
Bihor Fundaţia Grupul Verde
Bihor AIESEC Oradea
Bihor Asociaţia Tinerilor Maghiari din Provincie
Bihor Asociaţia Transilvană Disputa
Bihor Organizaţia Naţională  Cercetaşii României ONCR- ORADEA
Bihor Asociaţia pentru  Consultanţă şi Training ACT
Bihor ASMO – Asociaţia Studenţilor Medicinişti Oradea
Bihor Fundaţia pentru elevi
Bihor Asociaţia Cercetaşii Români Uniţi
Bihor Asociaţia  Roşia Bihoreană
Bihor Asociaţia Tinerilor Activi din România
Bihor Asociatia Societatea Carpatină Ardeleana din judeţul Bihor
Bihor Asociaţia Pro Bikers Bihor
Bihor Federaţia Asociaţiilor Studenţeşti din Universitatea ORADEA
Bihor Asociaţia  Fondacio- Creştini pentru Lume
Bihor Asociaţia ACCENT- Asociaţia pentru Cultură, Educaţie şi Dezvoltare
Bihor Asociaţia D’ ART
Bihor Asociaţia Culturală a Tinerilor din Valea Ierului
Bihor Asociaţia Grupul Tinerilor Marghiteni
Bistriţa-Năsăud Organizaţia  de Tineret CETIN Bistriţa
Bistriţa-Năsăud Asociaţia ProComunitatea
Bistriţa-Năsăud Seviciul de Ajutor Maltez în România Filiala Bistriţa/  S.A.M.R. Bistriţa
Bistriţa-Năsăud Asociaţia Tăşuleasa Social
Bistriţa-Năsăud Asociaţia Happy Smile
Bistriţa-Năsăud Asociaţia Argument
Bistriţa-Năsăud Fundaţia Inocenti
Bistriţa-Năsăud Asociaţia Benita Bistriţa
Bistriţa-Năsăud Asociaţia „IN-ACTION”
Bistriţa-Năsăud Asociaţia Moralia pentru România
Bistriţa-Năsăud Uniunea Democrată a Tinerilor Maghiari din Bistriţa
Bistriţa-Năsăud Asociaţia Judeţeană a Tinerilor Liberi
Bistriţa-Năsăud Fundaţia Cercetaşii Bistriţei
Botoşani Cercul Ecoturistic CAR-PATES
Botoşani 2010 EUROPA
Botoşani Asociaţia „Tempustin”
Botoşani Societatea Cultural Artistică „ARLECHIN”
Botoşani Asociaţia „Mugurelul”
Botoşani Organizaţia Tineretului Liber Botoşani
Botoşani Asociaţia „Renaşterea Botoşăneană”
Botoşani GREPIT
Botoşani Asociaţia “EDU-SAN”
Botoşani Cercul Ecoturistic CAR-PATES
Botoşani 2010 EUROPA
Botoşani Asociaţia „Tempustin”
Botoşani Societatea Cultural Artistică „ARLECHIN”
Botoşani Asociaţia „Mugurelul”
Botoşani Organizaţia Tineretului Liber Botoşani
Botoşani Asociaţia „Renaşterea Botoşăneană”
Botoşani GREPIT
Botoşani Asociaţia “EDU-SAN”
Brăila Asociaţia Clubul de Turism Proilavia
Brăila Asociaţia pentru Sprijinul Persoanei şi Integrare din România- Asociaţia ASPIR
Brăila Asociaţia Naţională Mutuală România -Franţa ” Louis Pasteur” Dej- Filiala Brăila – Club VOLTIN- ANMRF Brăila- Club VOLTIN
Brăila Asociaţia  Pro Democraţia Club Brăila
Brăila Fundaţia “Muncă şi prosperitate / PAEM Brăila
Brăila Asociaţia de Tineret ” Arte Vizuale” -ATAV
Brăila Asociaţia “ANIMA CASTE” Brăila
Brăila Asociaţia “Liga femeilor” Brăila
Brăila Asociaţia”Tinerii Euro- agronomi”Gradiştea
Brăila Asociaţia”Edmond Nicolau” Brăila
Brăila Organizaţia pentru copii şi adulţi cu nevoi speciale ,,Trebuie!” filiala Brăila
Brăila “Clubul Susţinătorilor Palatului Copiilor”
Brăila “Liga Studenţilor- FIB” Brăila
Brăila Asociaţia P.E.P, GR.ŞC.”A SALIGNY”
Brăila “CRUCEA  ROŞIE” filiala Brăila
Braşov Organizaţia Naţională Cercetaşii României -O.N.C.R. – Centrul Local „Virgil Oniţiu” Braşov -C.L. Braşov
Braşov Liga pentru Apãrarea Drepturilor celor Tineri- LADT
Braşov Asociaţia Tinerilor Ziarişti -A.T.Z.
Braşov Asociaţia pentru Dezvoltare, Democraţie şi Integrare Europeană- ADDIE
Braşov Federaţia Judeţeană a Organizaţiilor Nonguvernamentale de Tineret Braşov- F.J.T.
Braşov Alianţa Organizaţiilor Nonguvernamentale de Tineret din România- AONGTR
Braşov Asociaţia pentru Dezvoltare Rurală Durabilă EURO – RURAL
Braşov Asociaţia pentru Integrare Socială şi Protecţia Mediului Feedback  – Apis PM Feedback
Braşov Asociaţia COLORS
Braşov Clubul de Protecţia Naturii şi Turism (CPNT) Braşov
Braşov Asociaţia Eco-Club Montan Carol Lehmnan (ECOL) Braşov
Buzău Asociaţia de Tineret, Cultură şi Educaţie- Speranţa Râmniceană ATCE-SR
Buzău Asociaţia Sudcarpatica
Buzău Asociaţia Judeţeană Sportul pentru toţi
Bucureşti Asociaţia Ecologie – Sport – Turism
Bucureşti Asociaţia Clubul Turistic Ecologic Mont -Delt –Mar
Bucureşti Asociaţia Ghidelor şi Ghizilor din România
Călăraşi Asociaţia Filantropica Romilor
Călăraşi Societatea Ornitologică Română Filiala Egretta Garzetta
Călăraşi Asociaţia Tinerilor Ecologişti
Călăraşi Asociaţia PRETTY2000
Călăraşi Asociaţia Europolis
Călăraşi Asociaţia Fluturassi les Papillons
Călăraşi ADD Dunărea de jos
Călăraşi Asociaţia Tezaur Autentic
Călăraşi Centrul Şcolar şi Cultural de Jurnalism
Călăraşi Asociaţia de Sprijin a Copiilor Handicapaţi Fizic
Caraş-Severin Asociaţia Prietenii Munţilor Reşiţa
Caraş-Severin Asociaţia Cogito Reşiţa
Caraş-Severin Asociaţia Speologică Exploratorii Reşiţa
Caraş-Severin Asociaţia Bike Attack Reşiţa
Caraş-Severin Fundaţia Activity pentru resurse umane şi dezvoltare durabilă
Caraş-Severin Forumul Democratic al Germanilor din Judeţul Caraş-Severin
Caraş-Severin Asociaţia Sfântul Vincenţiu de Paul Reşiţa
Caraş-Severin Centrul de Voluntariat Reşiţa
Caraş-Severin Asociaţia Familiilor Anti Hiv Inocenţă şi Speranţă Reşiţa
Caraş-Severin Asociaţia Persoanelor cu Handicap Neuromotor Caraş-Severin
Caraş-Severin Asociaţia Nevo Parudimos
Cluj Asociaţia Youth Hostel Romania, YHR
Cluj Organizaţia Studenţilor Economişti ( OSE )
Cluj Asociaţia Grupul de Iniţiativă Basarabeană din Cluj ( GIB Cluj)
Cluj Asociaţia Art Image Cluj-Napoca
Cluj Asociaţia turistică sportivă şi ecologistă CLUBUL DE CICLOTURISM “NAPOCA”/ CCN
Cluj Centrul de Voluntariat PRO VOBIS
Cluj Asociaţia Europeană a Studenţilor în Drept ELSA Cluj-Napoca
Cluj Youth Action For Peace Romania -Y.A.P.RO
Cluj Asociaţia Tinerilor TIM-TIN
Cluj Asociaţia “Support for Youth Development” – S4YD
Cluj Organizaţia Studenţilor Farmacişti Cluj-Napoca
Cluj Asociaţia ANIMAPOLIS
Cluj Asociaţia Ansamblul Cultural-Sportiv ARIEŞANA CIMENTUL TURDA
Cluj Asociaţia Tinerilor Creştini din  Transilvania ATC TRANILVANIA
Cluj Asociaţia AIESEC Cluj Napoca
Constanţa Asociaţia Română Anti-SIDA Filiala  Constanţa
Constanţa Fundaţia Culturală Sorin Calafus
Constanţa Liga Studenţilor din Universitatea Maritimă
Constanţa Asociaţia Tineretului Liber Constanţa
Constanţa Centrul Local Constanţa al Organizaţiei Naţionale Cercetaşii României
Constanţa Liga Apărării Drepturilor Omului Constanţa- L.A.D.O. Constanţa
Constanţa Asociaţia Internaţională a Studenţilor în Ştiinţe Economice şi Comerciale – A.I.E.S.E.C.
Constanţa Asociaţia Psihologilor şi Psihopedagogilor PROCIVITAS
Constanţa Asociaţia pentru Cultură, Învăţământ şi Turism
Constanţa Asociaţia de Tineret Callatis
Constanţa Societatea de  Explorări Oceanograficeşi  Protecţie a Mediului Marin OCEANIC-CLUB / S.E.O.P.M.M. OCEANIC-CLUB
Constanţa HOLT ROMÂNIA – Fundaţia de Consultanţă şi  Servicii Sociale Pentru Copii şi Familii
Constanţa Centrul Regional pentru Dezvoltare Rurală Durabilă – CEDER
Constanţa Centrul Regional de Resurse pentru Organizaţii Neguvernamentale CENTRAS Constanţa
Constanţa Asociaţia Naţională a Studenţilor în Ştiinţe Administrative Constanţa
Constanţa Aşezămintele Sfântului Mare Mucenic MINA
Covasna Asociaţia ” Baróti Szent Adalbert Egyesület “
Covasna Asociaţia DE TINERI DIN BIXAD
Covasna Asociaţia “Bodvaj”
Covasna Asociaţia “Cabiria Egyesület”, Cineclubul Cabiria FilmkluB
Covasna Asociaţia Copiilor şi Tinerilor cu Diabet din  Judeţul COVASNA
Covasna Asociaţia CLUBUL TINERILOR DIN SFANTU GHEORGHE
Covasna Asociaţia Tinerilor din Judeţul Covasna “HARIT”
Covasna Asociaţia JUNIOR BUSINESS CLUB
Covasna Serviciul de Ajutor Maltez din România – Sfântu Gheorghe Grupa  de Tineret
Covasna Asociaţia POLARIS
Covasna Asociaţia Uniunea Studenţilor Maghiari din Sfântu Gheorghe
Dâmboviţa Societatea Astronomică Română de Meteori-SARM
Dâmboviţa Asociaţia Cultural-Educativă “Ambasadorii Prieteniei”
Dâmboviţa Asociaţia de Turism “Chindia” Târgovişte
Dâmboviţa Asociaţia NEWPROJECTS
Dâmboviţa Asociaţia Ecologică Floare de Colţ-AEFC
Dâmboviţa Asociaţia “Târgovişte spre Europa”
Dâmboviţa Asociaţia ALIAT Târgovişte
Dâmboviţa Asociaţia LOIAL
Dâmboviţa Asociaţia Tinerilor care Acordă o Şansă Târgovişte
Dâmboviţa Fundaţia “Clepsidra”
Dâmboviţa Asociaţia Înapoi la Muncă- ASIM
Dâmboviţa Asociaţia pentru Tineret Dămboviţa -ATD
Dâmboviţa Asociaţia de Sprijin a Şomerilor Dâmboviţa -ASSD
Dâmboviţa Fundaţia Culturală Ghiocelul-FCG
Dâmboviţa Asociaţia Cultural-Folclorică Mioriţa
Dâmboviţa Asociaţia “Carabella” Târgovişte
Dolj Centrul Educaţional de resurse şi training – CERT
Dolj Asociaţia de Comunicare şi Relaţii Publice PR Pătrat
Dolj Asociaţia European Youth for Sustainable Development
Dolj Organizaţia Studenţilor din Facultatea de Medicină din Craiova / OSFM
Dolj Asociaţia Internaţională a Studenţilor în Ştiinţe Economice şi Comerciale – AIESEC Craiova
Dolj Asociaţia Studenţilor din Facultatea de Litere – ASFL
Dolj Asociaţia Culturală Oltenia – ACO
Dolj Asociaţia Naţională de Sprijinire a Tineretului Ecologist din România – ANTER
Dolj Fundaţia Artelor Dor (FADCV)
Dolj Asociaţia Europrotector România
Dolj Asociaţia Studenţilor Creştini – Ortodocşi Români (ASCOR)
Dolj Asociaţia Studenţilor Universitari (ASU)
Dolj Asociaţia Studenţilor în Drept – Universitatea Craiova
Dolj Organizaţia Studenţilor din Facultatea de Automatică Calculatoare şi Electronică – OSACE
Dolj Asociaţia EESTEC LC Craiova
Dolj Asociaţia Studenţilor din Facultatea de Fizică din Craiova
Dolj Asociaţia Studenţilor Facultăţii de Educaţie Fizică Sport şi Kinetoterapie – ASFEFSK
Dolj Asociaţia Studenţilor Facultăţii de Teologie din Craiova (ASFTC)
Dolj Asociaţia Studenţilor Specializaţi în Mtematică-Informatică
Dolj Convenţia Organizaţiilor Studenţeşti – Universitatea din Craiova
Dolj Organizaţia Studenţilor Politehnişti – Profil Electric din Craiova  – OSPPEC
Dolj Asociaţia Studenţilor Agronomi din Craiova (ASAC)
Dolj Asociaţia Studenţilor Chimişti şi Biochimişti
Dolj Asociaţia Studenţilor Facultăţii de Horticultură
Dolj Asociaţia Proiect Pentru o Lume mai Bună APLOMB
Dolj Asociaţia  Culturală a Studenţilor şi a Tinerilor Absolvenţi de Studii Superioare Craiova- ACSTAASSC
Dolj Asociaţia Română de Asistenţă Psihopedagogică şi Socială pentru Copiii şi Tinerii cu Abilităţi Înalte RO.-TALENT
Dolj Asociaţia pentru Integrare Europeană “Quiz” -AIE “QUIZ
Dolj Asociaţia Pro Med 2003
Dolj Asociaţia Română a Tinerilor cu Iniţiativă- ARTI
Dolj Association Des Etates Generaux Des Etudiants De L’EUROPE
Dolj Fundaţia Help For All
Dolj Fundaţia Satul Românesc Mileniul III
Dolj Fundaţia United World
Dolj High Voltage Engineering , Environment & Life -HVEEL
Dolj Leadership Experience Opportunity Leo Club
Dolj Mereu pentru Europa- MPE
Dolj Organizaţia  Studenţilor Farmacişti- OSF
Dolj Proeuroyoung Malu Mare -PEYMM
Dolj Sindicatul Studenţilor din Facultatea de Matematică Informatică -SSMI
Dolj Sindicatul Studenţilor Economişti din Facultatea de Economie şi Administrarea Afacerilor Craiova- SSE
Dolj The European Law Students Association Craiova- ELSA Craiova
Galaţi Liga Studenţilor din Universitatea “Dunărea de Jos” Galaţi
Galaţi Asociaţia  Virgil Madgearu Galaţi
Galaţi Asociaţia pentru Dezvoltarea Societăţii Civile
Galaţi Asociaţia Aria
Galaţi AIESEC Galaţi
Galaţi Asociaţia Studenţilor Creştini Ortodocşi Români, Filiala “Sf. Ap. Andrei” Galaţi
Galaţi Asociaţia „Centrul de Dezvoltare SMART”
Galaţi Asociaţia Tinerii şi Viitorul
Galaţi Centrul de Consultanţă Ecologică Galaţi
Galaţi Fundaţia “IKON”
Galaţi Asociaţia Persoanelor cu Handicap SPORTING CLUB Galaţi
Galaţi Fundaţia “Collegium Vasile Alecsandri”
Galaţi Asociaţia Clubul de Dans “Acanta”
Galaţi Asociaţia Acţiunea Tinerilor Voluntari
Galaţi Fundaţia INIMĂ DE COPIL Galaţi
Galaţi Asociaţia TECUCI ONLINE
Galaţi Filiala Asociaţiei PRO-VITA pentru Născuţi şi  Nenăscuţi
Galaţi Fundaţia EUGENE IONESCO Galaţi
Galaţi Asociaţia de Educaţie şi Cultură Outdoor Galaţi
Galaţi Clubul ALPIN Galaţi
Galaţi Asociaţia Culturală de Tineret „Argument 21”
Galaţi Fundaţia Milenium
Galaţi Asociaţia pentru Apărarea Drepturilor Cetăţenilor
Giurgiu Societatea Ecologistă “Noua Alianţă”
Giurgiu Asociaţia Cultural-Turistică pentru Copii şi Tineret “KARMA GIURGIU”
Giurgiu Asociaţia “Un Vis spre Lumină”
Giurgiu Asociaţia culturală pentru copii şi tineret “MILLENIUM ART”
Gorj Asociaţia Vasiliada, Filiala Tg-Jiu
Gorj Asociaţia Cultural Ştiinţifică “Victor Daimaca”
Gorj Asociaţi TEAM
Gorj Asociaţia Studenţilor din Universitatea Constantin Brâncuşi, Tg. Jiu
Gorj Asociaţia MONDOTINROM
Gorj Fundaţia cultural ştiinţifică “General Gheorghe Magheru”
Gorj Asociaţia Tineri fără Frontiere
Gorj Asociaţia Amicii Salvamont Gorj
Gorj Liga Studenţilor din Universitatea Constantin Brâncuşi
Gorj Federaţia Forumul Tinerilor din Gorj
Gorj Asociaţia Tineret şi Dezvoltare Regională -ATDR
Gorj Asociaţia de Ştiinţe Reale, Informatică, Artă şi Turism pentru Tineret
Gorj Asociaţia ” Tinerii întreprinzători”
Gorj Asociaţia MONTAN CLUB WHITE WOLF / W.W.C
Harghita Federaţia Organizaţiilor de Tineret din Regiunea Ciuc
Harghita Asociaţia Consiliilor Elevilor din Zona Ciuc
Harghita Asociaţia Etnoculturală „Concordia”
Harghita Asociaţia C.S.S.A.T „Carpaţi”
Harghita Asociaţia Tineretului din Mihăileni Nădejdea Văcăreşti,
Harghita Asociaţia KALOT
Harghita Asociaţia Ţinutul Secuiesc Verde
Harghita Asociaţia pentru Management Civic
Harghita Asociaţia MIÉRT
Harghita Asociaţia de Tineret din Cozmeni
Harghita Asociaţia pentru Tineri din Sânsimion – SZEFITE
Harghita Asociaţia Mifor
Harghita Asociaţia de Tineret  şi Cultură din Sântimbru
Harghita Asociaţia Gátkötők din Ciucsângeorgiu
Harghita Asociaţia de Tineret din Nicoleşti
Harghita Organizaţia Tinerilor Csorgo
Harghita Asociaţia de Tineret Sâncrăieni
Harghita Asociaţia Cultural-Socială KAZUN
Harghita Asociaţia Rainbow Dance
Harghita Asociaţia Nefelejcs
Harghita Forumul Tânăr din Odorhei
Harghita Asociaţia Studenţească a Universităţii Sapientia, ASTUD-SAP
Harghita Asociaţia Tinerilor Ceangăi din Lunca de Jos
Harghita Asociaţia pentru Copii Ceangăi
Harghita Organizaţia de Tineret Bârzava
Harghita Asociaţia de Tineret „Cserevirág” Racu Satu –Nou
Harghita Asociaţia de Tineret din Ciceu
Harghita Asociaţia de Tineret Dăneşti
Harghita Asociaţia de Tineret Misentea
Harghita Asociaţia de Tineret Tomeşti
Harghita Asociaţia de Tineret Frumoasa
Harghita Asociaţia „Inszol” Miercurea-Ciuc
Harghita Asociaţia de Tineret din Siculeni
Harghita Asociaţia de Tineret din Sânmartin
Harghita Asociaţia Comunitară din Armăşeni
Harghita Asociaţia Tourart
Harghita Asociaţia Culturala Kolonics Istvan
Harghita Asociaţia de Tineret şi Cultură Lunca de Sus
Harghita Asociaţia „Ordasok” Lunca de Jos
Harghita Organizaţia Tineretului Maghiar din Odorheiu Secuiesc
Harghita Asociaţia Culturală din Dealu
Harghita Asociaţia de Cultură şi Tineret Kánya
Harghita Asociaţia Tinerilor din Lueta
Harghita Fundaţia pro Tineret Dârju
Harghita Asociaţia pentru Tineretul din Sâncrai
Harghita AsociaŢia Pentru viitorul zonei Odorhei
Harghita Asociaţia “Viharsarok”
Harghita Asociaţia de Tineret Ditrău
Harghita Asociaţia de Tineret Juventus
Harghita Asociaţia Pro Ditro
Harghita Asociaţia Teritorială a Tinerilor din Zona Gheorgheni
Harghita Fundaţia pentru Studii şi Seminarii în Probleme de Tineret
Harghita Asociaţia pentru Protecţia Liliecilor din România- Centru
Harghita Federaţia Tineri Maghiari Aici, Acasă
Harghita Asociaţia Inimi Verzi met- mişcare ecologista de tineret
Harghita Echipa de Cercetaşi 92 Szent Istvan Sâncrai
Harghita Fundaţia „Agyagfalva 1848”
Harghita Asociaţia “Bem Jozsef”  Secuieni
Harghita Fundaţia Şcolii Generale ,,Benedek Elek”
Harghita Asociaţia „Cimbora”
Harghita Asociaţia Tinerilor Ceheşti
Harghita Fundaţia Csiki
Harghita Federaţia Tineri Maghiari
Harghita Organizaţia Tineretului Democratic Maghiar din Odorheiu Secuiesc -SZ-MADISZ
Harghita Asociaţia  Culturală şi de Tineret „Fancsika”
Harghita Asociaţia Culturală „Firtos”
Harghita Asociaţia „Havasalja”
Harghita Asociaţia Culturală şi de Tineret „Merke”
Harghita Asociaţia coeducativă „Kipikopi”
Harghita Asociaţia „Napsugár”
Harghita Grupul de Dans Popular ,,Pipacsok,,
Harghita Asociaţia „Szitakötő”
Harghita Asociaţia „Varságért”
Harghita Asociaţia AGORA
Harghita Organiaţia de Tineret din Remetea
Harghita Fundaţia Avully-Remetea
Harghita Asociaţia Culturală Bel Canto
Harghita Asociaţia Şcolar Borsec
Harghita Fundaţia Culturală „Cika”
Harghita Asociaţia „Cseres Tibor”
Harghita Asociaţia „Petres Ignác Fúvósegyesület”
Harghita Societatea de sport Gheorgheni
Harghita Fundaţia „Speranţa”
Harghita Asociaţia Culturală „Botorka”
Harghita Consiliul Elevilor din Judetul Harghita
Harghita Consiliul Elevilor Liceului Teoretic “Márton Áron “(MAGDT)
Harghita Consiliul Elevilor din Liceul „Segitő Mária”
Harghita Consiliul Elevilor din Liceul „Venczel József”
Harghita Consiliul Elevilor din Liceul „Kós Károly”
Harghita Consiliul Elevilor din Liceul „Johannes Kajoni”
Harghita Consiliul Elevilor din Liceul „Nagy István”
Harghita Consiliul Elevilor din Liceul „Székely Károly”
Harghita Consiliul Elevilor din Grupul  Şcolar „Petőfi Sándor”
Harghita Consiliul Elevilor din liceul „Tivai Nagy Imre”
Harghita Consiliul Elevilor din liceul „Kemény János”
Harghita Consiliul Elevilor din liceul „Palló Imre”
Harghita Consiliul Elevilor Liceului Teoretic „Salamon Ernő”
Harghita Consilul Elevilor din Liceul Teoretic „Tamási Áron”
Harghita Consiliului Elevilor din Şcoala „Benedek Elek”
Harghita Consiliului Elevilor de la Grupul Şcolara„EÖTVÖS JÓZSEF”
Harghita Asociaţia Tinerilor din Voşlăbeni
Harghita Asociaţia de tineret „Ecoul Subcetate”
Harghita Asociaţia „Székelyudvarhelyi Ifjúsági Alakulat”
Harghita Asociaţia „Árvák”
Harghita Asociaţia SZIF – „Szentegyházi Ifjúsági Fórum”
Harghita Asociaţia Tinerilor din Beteşti
Harghita Asociaţia Studenţească “Bölöni Farkas Sándor”
Hunedoara Asociaţia Non Profit Clubul Speologilor Proteus Hunedoara- CSPH
Hunedoara Asociaţia Tineri pentru viitor 2006
Hunedoara Fundaţia Salvamont Lupeni – Secţiunea de  Speologie RHINOLOPHUS Lupeni
Hunedoara Asociaţia pentru Dezvoltare Durabilă, Educaţie şi Promovare a tineretului – ADEPT
Hunedoara Asociaţia ACT 4 EUROPE
Hunedoara Asociaţia „Amigos”
Hunedoara Asociaţia pentru consolidarea societăţii civile – Valea Jiului / ACSCVJ
Hunedoara Organizaţia Naţională “CERCETAŞII  ROMÂNIEI” – Centrul Local Deva / ONCR – CL Deva
Hunedoara Organizaţia Naţională “CERCETAŞII  ROMÂNIEI” – Centrul Local Hunedoara / ONCR – CL Hunedoara
Hunedoara Clubul Sporturilor Montane Hunedoara / CSM
Hunedoara Liga Studenţilor din Facultatea de Inginerie Hunedoara
Hunedoara Uniunea Democratică a tinerilor maghiari din Lupeni / UDTML
Hunedoara Sindicatul Studenţilor DemocraţI din Universitatea din  Petroşsani / S.S.D. U.P
Hunedoara Asociaţia „LINIŞOR”
Hunedoara Fundaţia Noi  Orizonturi – Lupeni
Hunedoara Asociaţia „CORIOLAN” Deva
Hunedoara Asociaţia non profit „L&C CONSULTING”
Hunedoara Asociaţia TESERACT – Club de literatură şi artă
Hunedoara Asociaţia P.A.E.M. Deva – Hunedoara
Hunedoara Asociaţia HUMMIT
Hunedoara Asociaţia tinerilor din judeţul Hunedoara / HIKE
Hunedoara Comitetul Naţional  Român  pentru drepturile copilului  – filiala Hunedoara
Hunedoara Asociaţia Ordinul Cavalerilor de Hunedoara
Hunedoara Fundaţia Judeţeană pentru Tineret Hunedoara
Hunedoara Asociaţia NOI-TINERII din VULCAN
Hunedoara Organizaţia pentru Tineret NEW PHOENIX Petrila
Hunedoara Uniunea LICEENILOR HAUER ERICH DEVA / HEKSZ
Hunedoara Asociaţia Culturală “LES AMIS DE LA FRANCE”
Hunedoara Hermes Comunitas 2007
Hunedoara Asociatia Culturala Z.A.M.
Ialomita Asociatia GESSIA Mileniul III
Ialomiţa Fundaţia  de Turism şi Ecologie a Dunării de Jos „ Ciulinii Bărăganului”
Ialomiţa Asociaţia „ Albeşti 2002
Ialomiţa Centrul de instruire şi consultanţă „Labor”
Ialomiţa Organizaţia„ Dreptate si Fraţie”
Ialomiţa Asociaţia „ Muntenia XXI”
Ialomiţa Fundaţia pentru Tineret „Mileniul III”
Iaşi Asociaţia Alternative Sociale – AAS
Iaşi Consensual
Iaşi Asociaţia Clubul de Dans Sportiv NIKONS -CDS NIKONS
Iaşi Asociaţia Grup Local”Board of European Students of Technology”-BEST -Iaşi
Iaşi Asociaţia Lumen
Iaşi ADOLCERIS -Asociaţia Elevilor din Liceul Naţional “Emil Racoviţă” Iaşi
Iaşi Asociaţia Grupurilor Locale de Tineret -AGLT
Iaşi Asociaţia Comunitară a Cercetaşilor din România -ACoCeRo
Iaşi Asociaţia Normaliştilor Ieşeni -A.N.I.
Iaşi Asociaţia Comunitară de Consiliere, Educare şi Dezvoltare -ACCED Iaşi
Iaşi Fundaţia Link Romania Moldavia -FLRM
Iaşi Club Sportiv  “KWANG-GAE” IAŞI
Iaşi Asociaţia Tineretul Ortodox Român – ATOR
Iaşi Asociaţia Studenţilor Creştini Ortodocşi Români -A.S.C.O.R. Filiala Iaşi
Iaşi Asociaţia Regională de Dezbateri, Oratorie şi Retorică Moldova -ARDOR Moldova
Iaşi Societatea Studenţilor Farmacişti Iaşi – SSFI
Iaşi Clubul de Turism şi Ecologie Turistor Iaşi
Maramureş Asociaţia de Tineret “Am fost ş-om fi”
Maramureş Asociaţia KELSEN
Maramureş Asociaţia Democratică a tinerilor maghiari din Baia Sprie – MADISZ
Maramureş Fundaţia KELSEN
Maramureş Asociaţia Tineri pentru Tineri – ATT
Maramureş Asociaţia Tineretului Catolic Maramureş
Maramureş Asociaţia Creştină a Tinerilor YMCA Rozavlea
Maramureş Asociaţia Heidenroslein
Maramureş Asociaţia “Eco Logic”
Maramureş Asociaţia YMCA Baia Mare
Maramureş Clubul de Speologie Montana
Maramureş Fundaţia WALDBURG
Maramureş Asociaţia PROACTIV
Maramureş Clubul de Dans PRODANCE 2000
Maramureş Asociatia Română de Esperanto – Filiala Baia Mare
Maramureş Fundaţia de Voluntari Somaschi
Maramureş Asociaţia Concordia Săsar
Maramureş Asociaţia Liga Studenţilor „Pintea Viteazul“
Maramureş Centrul de Ecologie şI Turism Maramureş -C.E.T.M
Maramureş Fundaţia Maratin
Maramureş Asociaţia pentru Dezvoltare Locală IVAN KREVAN –ADLIK
Maramureş Fundaţia Tineri pentru Tineri  – Sucursala Maramureş
Maramureş Asociaţia RESTART
Maramureş Asociaţia Profesională Neguvernamentală de Asistenţă Socială – ASSOC
Maramureş Filiala de Cruce Roşie Maramureş
Maramureş Asociaţia Young Roma Maramureş – YRMM
Maramureş Fundaţia Hope and Homes For Children România – HHC România
Maramureş Asociaţia de Ecoturism „Opaiţul Rodnei”
Maramureş Asociaţia Mansio
Maramureş Asociaţia Tinerilor din Baia Mare – A.T.B.
Maramureş Asociaţia Tradiţii Maramureşene
Maramureş Asociaţia Delfinul de Aur
Mehedinţi Societatea Cultural Artistică ” Dunaris”
Mehedinţi ASOCIATIA YUVENTUS MUNDI x x x                 x x
Mehedinţi Asociaţia Club Femina – ACF
Mehedinţi Asociaţia Europeană Defileul Dunării
Mehedinţi Fundaţia Bambi
Mehedinţi Asociaţia ” Tinerii secolului XXI”
Mehedinţi Clubul Sportiv ” Viitorul” -C.S. “VIITORUL”
Mehedinţi Asociaţia “Muguri” x
Mehedinţi Asociaţia”Monada”
Mehedinţi ECO – URBIS – Drobeta
Mehedinţi O ILO RROMANO
Mehedinţi Asociaţia Română de Consiliere şi Sprijin
Mehedinţi ASOCIATIA STEP BY STEP DROBETA – ASSD x x x               x x
Mehedinţi Asociatia de Copii si Tineret “Alice Voinescu” – ACTAV x x x           x     x x
Mehedinţi Asociatia “NIKE” de Dezvoltare si Ajutorare x   x x   x x         x x
Mehedinţi Asociaţia de Turism Montan şi Ecologie Speo-Alpin MH – ATME SPEO-ALPIN MH
Mehedinţi Asociaţia Comunităţii Cazanele Dunării x
Mehedinţi Asociaţia Eco Urbis Drobeta
Mehedinţi Societatea Floarea de  Colţ a elevilor din Colegiul   Naţional Economic
Mehedinţi Asociaţia de tineret Entuziastin
Mehedinţi Asociaţia Muguri
Mehedinţi Asociaţia Galanthus
Mehedinţi Asociaţia Tinerilor cu Iniţiativă din Severin
Mehedinţi Asociaţia Femeile pentru viitor curat
Mehedinţi Asociaţia Beyond Youth Poential ( BYP)
Mehedinţi Asociaţia Tineretului Liber Mehedinţi
Mehedinţi Asociaţia de Tineret Gh. Ionescu Şişeşti
Mehedinţi Asociaţia de Turism ecologic „ CAMENA”( ATEC)
Mehedinţi Asociaţia Chiciura
Mureş Asociaţia Teona Family
Mureş Liga Română de Budo-LRB
Mureş Asociaţia Centrul Mediconsult
Mureş Asociaţia pentru Protecţia Mediului şi a Naturii Rhododendron
Mureş Asociaţia Rotaract Club Teka Târgu Mureş
Mureş Arcada-Arkad-Arkade
Mureş Fundaţia Civic-Center
Mureş Societatea pentru Tineret Outward Bound
Mureş Asociaţia Carlina Acaulis
Mureş Asociaţia Creştin Democrată Maghiară din România-  Filiala Târgu Mureş – Comisia tineret
Mureş Asociaţia Harmonia Klm
Mureş Asociaţia ProKarma
Mureş Asociaţia StudenŢilor din Universitatea “Petru Maior”
Mureş Societatea Carpatina Ardeleană – Filiala Târgu Mureş
Mureş Asociaţia Garaboncias
Mureş Asociaţia Turistică Perpetuum Mobile
Mureş Asociaţia Salvaţi Copiii- Filiala Mureş
Mureş Asociaţia Internaţională a Studenţilor în Economie şi Management
Mureş Asociaţia Eduproeuropa
Mureş Asociaţia Centrul Educaţional Interetnic Tineret/ Ibz
Mureş Asociaţia pentru Dezvoltarea Mădăraşului
Mureş Asociaţia PR-ALPHA
Mureş Fuundaţia KLARISZ EURO HILFE
Mureş Asociaţia Patronus Pro Sarumberg
Mureş Asociaţia „SILOE”
Mureş Asociaţia  Lăcrămioara Corunca
Mureş Asociaţia  Coregrafilor şI Ansamblurilor Folclorice  Mureş
Mureş Asociaţia Divers
Mureş Asociaţia de Tineret „KOSZIKLA”
Mureş Asociaţia ” PRO CHIBED”/” Kibédert” Egyesulet
Mureş Asociaţia Lumina Verde-Zöld Fény Egyesület
Mureş Asociaţia OTISZ
Mureş  Fundaţia Studium
Mureş Uniunea Democratică a Tineretului Maghiar a Tineretului Maghiar jud. Mureş – U.D.T.M. Mureş
Mureş Fundaţia Professional l, Centrul de Limbi moderne / PROFESSIONAL LANGUAGE CENTRE / PLC
Mureş Asociaţia Culturală Bodor Peter
Mureş Asociaţia Sportivă C.S. BUDO-MARIS
Mureş Asociaţia pentru Promovarea drepturilor omului -(Apdo)-Lider
Mureş  Asociaţia  „Centrul Cultural din Târgu Mureş” Asociaţia Fiatalok Erdelyert, Asociaţia Habakuk, Asociaţia Viata la Ţară
Neamţ Asociaţia Română Anti SIDA – ARAS Piatra Neamţ
Neamţ Asociaţia Corală LIRICA Piatra Neamţ
Neamţ Asociaţia Ecoturistică Poliţa cu Crini Piatra Neamţ
Neamţ Asociaţia de Sprijin Comunitar ACS Piatra Neamţ
Neamţ Asociaţia FEMINA 2000 Roman
Neamţ Asociaţia de Iniţiativă Locală 2002 Roman
Neamţ Asociaţia 01576 Şansa
Neamţ Clubul de Speologie Gheorghe Iacomi Piatra Neamţ
Neamţ Clubul de Speologie şi Ecologie AMONIT Piatra Neamt
Neamţ Clubul de Turism Montan pentru Tineret Petrodava Piatra Neamţ
Neamţ Fundaţia de Iniţiativă Locală Petrodava Piatra Neamţ
Neamţ Fundaţia Friedship Ambassadors Piatra Neamţ
Neamţ Fundaţia Montan Ecologistă ECOMONT Piatra Neamţ
Neamţ Fundaţia Aurel Dumitraşcu Borca
Neamţ Fundaţia Ştefan cel Mare Bălţăteşti
Neamţ Pro Democraţia Piatra Neamţ
Neamţ Asociaţia Pro Democraţia Tîrgu Neamţ
Olt Asociaţia Cultural Artistică LYRA
Olt Asociaţia Naţională a Surzilor din România – Filiala Surzilor Slatina
Olt Fundaţia pentru Tineret ELMI
Olt Acociaţia Culturală “MAINE”
Olt Organizaţia Naţională Cercetaşii Romăniei – Centrul Local Vintilă Vodă Slatina
Olt Asociaţia de Tineret Ecotim din cadrul Colegiului Naţional “Ion Minulescu” Slatina
Olt Organizaţia Naţională Cercetaşii Romăniei – ONCR Centrul Local Corabia
Olt Asociaţia pentru Tineret ORIZONTURI
Olt Fundaţia Salt
Olt Club de Turism  „ALTMONT”
Olt Asociaţia de şi pentru Tineret YQ
Olt Asociaţia “SPERANŢA” Balş
Olt Organizaţia Tinerilor cu Iniţiativă
Olt Asociaţia PROTIN Balş
Olt Asociaţia “Căluşarii Slatinei”
Prahova AIESEC PLOIEŞTI
Prahova Asociaţia pentru Tânărul European
Prahova Asociaţia Viitorul Tinerilor
Prahova Fundaţia ZAMOLXES
Prahova A.C.S.E.T. Câmpina
Prahova Asociaţia IUVENTA
Prahova Asociaţia Judeţeană Sportul pentru Toţi Prahova
Prahova Asociaţia Noi şi Ceilalţi Prahova
Prahova Asociaţia Tinerii Voluntari Valea Călugărească
Prahova Asociaţia Naţională pentru Tineret şi Iniţiativă Comunitară
Prahova Asociaţia Cultural-Educativă Zestrea Carpaţilor Comarnic
Prahova Alianţa Franceză
Prahova Asociaţia Centrul de Resurse Apollo
Prahova Asociaţia Romilor Frăţia ARF
Prahova Asociaţia Tineri pentru Tineri 2008
Prahova Liga Studenţilor UPG Ploieşti
Sălaj Asociaţia Centrul de Voluntariat Zalău
Sălaj Asociaţia Adolescenţilor Ambiţioşi “Furnicile albastre”
Sălaj Asociaţia Famisaj
Sălaj Asociaţia Pro Archid
Sălaj Prietenii unchiului Sam
Sălaj Asociaţia PRO DEMOS
Sălaj Consiliul Consultativ al Tinerilor din jud. Sălaj
Sălaj Liga Tinerilor Creştini Ortodocşi Români – filiala Zalău
Sălaj Liga de Tineret “VREI ALTFEL”
Satu Mare Iniţiativa Tineretului Maghiar
Satu Mare Uniunea Studenţilor Maghiari din Satu Mare
Satu Mare Uniunea Tinerilor Democraţi Maghiari din Satu Mare
Satu Mare Fundaţia Identitas
Satu Mare Club Turism Montan pentru Tineret “Oaşul”
Satu Mare Club de Turism pentru Tineret Zenit
Satu Mare Asociaţia Corală Excelsior
Satu Mare Societatea Culturală “PRO ARTA”
Satu Mare Club Sportiv de Arte Marţiale “Samuraiul”
Satu Mare Asociaţia Centrul de Resurse şi Dezvoltare Comunitară
Satu Mare Asociaţia Tinerilor Rromi PHRALA
Satu Mare Asociaţia CULTUR ART
Satu Mare Asociaţia REGIOLiNE
Satu Mare Asociaţia STEA
Satu Mare Organizaţia Tinerilor Germani Sătmăreni “Gemeinsam”
Satu Mare Clubul Sportiv WUDANG TAO
Satu Mare Consult Scolari
Satu Mare Pro Liga Europa
Satu Mare Asociatia Microregiuea Tasnad
Satu Mare Asociatia Rovenio
Satu Mare Fundatia Hans Lindner
Sibiu Asociaţia Consiliul Local al Copiilor şi Tinerilor SIBIU- AS. C.L.C.T.
Organizaţia Neguvernamentală de  Tineret CRISPUS – O.N.G.T. CRISPUS
Asociaţia DRAM CENTER 07
Sibiu Asociaţia LEADERS
Sibiu Asociaţia Studenţilor în  Psihologie SIBIU
Sibiu  AIESEC SIBIU
Sibiu Asociaţia Tineretului Sibian “TINSIB”
Sibiu Asociaţia PRO DEMOCRAŢIA – CLUB SIBIU
Sibiu Asociaţia ECOS ACTION GROUP -E.A.G.
Sibiu  Asociaţia INSTITUTIO EXCELSIOR 05
Sibiu Asociaţia ORDINUL CAVALERILOR DE SIBIU
Sibiu  Asociaţia ” 11-25″
Sibiu Asociaţia AIR ADRENALINE
Sibiu Asociaţia CORPUL CADETILOR ” GL.MR. NICOLAE USCOI”
Sibiu Asociaţia Salvatorilor Montani SIBIU
Sibiu Asociaţia Centrul pentru Cooperare Internaţională şi Studiul Păcii
Sibiu Asociaţia pentru Protecţia Liliecilor ROMANIA
Sibiu  Asociaţia  ILLE ET VILAINE
Sibiu Societatea Naţională de Cruce Roşie din ROMANIA, Filiala SIBIU – CRR SIBIU
Sibiu  Liga Studenţilor din Facultatea de Litere şi Arte- L.S.F.L.A.
Sibiu Organizaţia  Naţională CERCETASII ROMANIEI -Centrul Local SIBIU
Sibiu Serviciul de Ajutor Maltez – Sucursala SIBIU/ SAMR- SIBIU
Sibiu Asociaţia “TEATRUL VOSTRU”
Sibiu  Societatea Studenţilor Medicinişti  “HIPOCRATES” SIBIU
Sibiu Asociaţia PROIECT 1200
Sibiu Asociaţia  GAL MICROREGIUNEA HARTIBACIU- Serviciul de Voluntari AGNITA
Suceava Fundaţia de Caritate şi Întrajutorare ANA
Suceava Asociaţia Profesioniştilor Colegiul Naţional Ştefan cel Mare Suceava
Suceava Asociaţia Juventus
Suceava Organizaţia YOUTH CAN DO IT
Suceava Asociaţia Promotorii Bucovinei
Teleorman Asociaţia Azi Viitorul Înseamnă Succes – ATAVIS
Teleorman Asociaţia Tineri pentru Comunitate Teleorman –  ATPCTR
Teleorman Asociaţia de Prietenie Româno Franceză ROMFRA
Teleorman Crucea Roşie Teleorman
Teleorman Asociaţia Culturală Phoenix
Teleorman Asociaţia Tinerilor pentru Europa
Timiş Organizaţia Studenţilor din Universitatea Timişoara
Timiş Asociaţia Parudimos
Timiş Asociaţia Clubul Sportiv de Go WALTER SCHMIDT Timişoara -C.S. WALTER SCHMIDT – Timişoara
Timiş Asociaţia Studenţilor Creştin Ortodocşi Români-ASCOR Timişoara- Filiala Timişoara
Timiş Asociaţia  pentru Dezvoltare a Tinerilor- ADT
Timiş Asociatia pentru Calitatea Vieţii
Timiş Asociţia Studenţilor Europeni – AEGEE
Timiş Asociaţia Regionlă de Dezbateri, Oratorie şi Retorică Banat- ARDOR Banat
Timiş Association Medical Egineering
Timiş Asociaţia AT4T
Timiş AIESEC Timi;oara
Timiş Board Of European Students Technology – BEST Timisoara
Timiş ECO CLUB Timişoara
Timiş Fundaţia Student Plus
Timiş TOAST MASTERS
Timiş Asociaţia Studenţilor în Ştiinţe Exacte din Universitatea  Timişoara -ASSEUT
Timiş Liga Studentilor din Facultatea de Chimie -LSCT
Timiş Liga Studentilor din Facultatea de Automatica si Calculatoare.AC
Timiş Liga Studenţilor din Facultatea  de Mecanică din Timişoara – L.S.F.M.T.
Tulcea CELISEA
Tulcea Asociaţia Judeţeană pentru Promovarea Tinerilor Tulcea
Tulcea Centrul de Informare, Consultanţă şi Promovare a Rromilor Tulcea
Tulcea Asociaţia Studenţilor Creştin Ortodocşi din România Filiala Tulcea
Tulcea ECOS
Tulcea ETNOGRAFIC CLUB
Tulcea YOUNG HEARTS
Tulcea Asociaţia Persoanelor cu Handicap
Tulcea Asociaţia pentru Secolul  Următor
Tulcea Asociaţia INFOTIN
Tulcea Asociaţia Pro Danube Delta
Tulcea Asociaţia Mâini Întinse
Tulcea Asociaţia Centrul European pentru Diversitate
Tulcea Asociaţia “Nufărul Alb” Chilia Veche
Tulcea Asociaţia Amadeus
Tulcea Asociaţia ”Dincolo de Aparenţe”
Vâlcea Societatea Tinerilor Creatori şi Artişti Vâlcea
Vâlcea Forumul Cetăţenesc pentru Acţiune Socială şi Educaţie Civică – FCASEC
Vâlcea Clubul Eco Sport
Vâlcea Asociaţia judeţeană Sportul pentru Toţi
Vâlcea Asociaţia Drepturilor Tinerilor Vâlcea
Vâlcea Clubul de Turism Alpin VÂNTURIŢA
Vâlcea Asociaţia TINECOART  Horezu
Vâlcea Asociaţia  Tinerilor pentru Cultura Europeană
Vâlcea Organizaţia Naţională  ,,Cercetaşii României’’ Centrul Local ,,Mircea cel Bătrân’’Rm.Vâlcea
Vâlcea Clubul Sportiv Loviştea
Vâlcea Clubul Sportiv SAISHIN Vâlcea
Vâlcea Asociaţia ACCENT
Vâlcea Asociaţia Mentor Rock
Vâlcea Asociaţia ASIST
Vâlcea Clubul Sportiv Aerozone
Vâlcea Fundaţia Judeţeană pentru Tineret Vâlcea
Vâlcea Clubul Montan X-TREAM Olăneşti
Vâlcea Asociaţia Victoria
Vâlcea Asociaţia Natură-Montaniardul Călăuză
Vâlcea Salvamont Olăneşti
Vâlcea Asociaţia Arte Tradiţionale Japoneze Do
Vâlcea Asociaţia de Cultură, Arte şi Tradiţii Japoneze SAKURA
Vâlcea Clubul Sportiv Ioniţă Sport-Center
Vâlcea Asociaţia KOGAYON
Vaslui Asociaţia Culturala GET Barlad
Vaslui Asociaţia Tineretului Liber Vaslui
Vaslui Asociaţia Umanitară şi Caritabilă “NEW CHANCE”
Vaslui Asociaţia pentru Tineret  “EMIL RACOVIŢĂ”
Vaslui Asociaţia Astronomică “SIRIUS”
Vaslui Asociaţia pentru tineret „PHOENIX”
Vaslui Asociaţia Culturală Europeană
Vaslui Asociaţia Culturală Ethnos Pădureni
Vaslui Asociaţia de tineret Anghel Rugină 2007 Vaslui
Vaslui Asociaţia Tinere Vlăstare 2000
Vaslui Centrul pentru Integrare Socială şi Politici Antidiscriminatorii Vaslui
Vrancea Asociatia Societatea Doamnelor Vrâncene
Vrancea Asociaţia” Fii cel ce eşti ” CREAT
Vrancea Asociaţia POTPOURRI
Vrancea Asociaţia Culturală a Elevilor Artişti “Milcovia”
Vrancea Asociaţia pentru Acces la Educaţie Culturală şi Tehnologie “PROIECT”
Vrancea Tineret-Educaţie-Viitor Vrancea- T-E-VVN.RO
Vrancea Asociaţia Sociograd
Vrancea Familia Kolping Ploscuteni
Vrancea Asociaţia pentru Dezvoltare Durabilă “Focul  Viu”