Declaratii de avere si interese DJST Valcea 2021

DA BĂLUȚOIU FLORENȚA CAMELIA

DA CĂTĂNOIU GABRIELA

DA COMANESCU ADRIAN CORNEL

DA DAN MARIUS-SILVIAN

DA DIACONU ROZALIA-CARMEN

DA DINU PAUL VIOREL

DA DUMBRĂVESCU IOAN

DA FOLESCU CARMEN NICOLLE

DA GEALAPU ILEANA

DA ION POPESCU CLARA GEORGIANA

DA MARINESCU BOGDAN

DA NADOLU SILVIA-ANA

DA POENARU IRINEL

DA PREOTEASA RODICA

DA SERBAN ANCA

DI BĂLUȚOIU FLORENȚA CAMELIA

DI CĂTĂNOIU GABRIELA

DI COMANESCU ADRIAN CORNEL

DA DAN MARIUS-SILVIAN

DI DIACONU ROZALIA-CARMEN

DI DINU PAUL VIOREL

DI DUMBRĂVESCU IOAN

DI FOLESCU CARMEN NICOLLE

DI GEALAPU ILEANA

DI ION POPESCU CLARA GEORGIANA

DI MARINESCU BOGDAN

DI NADOLU SILVIA-ANA

DI POENARU IRINEL

DI PREOTEASA RODICA

DI ȘERBAN ANCA

La multi ani in 2022 !

    
        Directia Judeteana pentru Sport si Tineret Valcea doreste tuturor un an nou linistit, un an cu multa sanatate si dorinte implinite! Mult succes in tot ceea ce v-ati propus!
        La multi ani in 2022!
Director executiv
D.J.S.T. Valcea
Marinescu Bogdan

Direcția pentru Sport și Tineret Vâlcea premiată la Gala Tineretului din România

 

 

Gala Tineretului din România este un eveniment care își propune să recunoască meritele tuturor celor implicați în proiecte și inițiative cu și pentru tineri din România. În cadrul evenimentului inițiat și organizat de Ministerul Tineretului și Sportului, D.J.S.T. Vâlcea a concurat alături de celelalte direcții din țară, obținând 2 premii importante din cele 10 secțiuni de premiere a performanțelor.

Astfel pentru Cel mai bun proiect de tineret derulat de către un Centru de tineret”, D.J.S.T. Vâlcea a obținut punctajul maxim cu proiectul Speak up”, o inițiativa a unor tineri, voluntari ai Centrului de Tineret Râmnicu Vâlcea care au identificat că atât ei, cât și colegii lor au nevoie de cursuri care să le îmbunătățească abilitățile și competențele de comunicare. Activitatea principală a  constat într-un curs de public speaking timp de 3 zile pentru 20 de tineri. Cursurile, oferite volutar de trainerii ARDOR OLTENIA, s-au desfășurat în weekenduri și au cuprins 6 sesiuni, iar prin intermediul metodelor folosite, jocuri de  cunoaștere și intercunoaștere, jocuri de energizare, brainstormingul, prezentarea interactivă, jocul de rol,  dezbaterea, analiza și autoanaliza, tinerii și-au dezvoltat abilități, competențe și atitudini în arta comunicării.

 Și la secțiunea “Cel mai bun proiect de tineret derulat de către DJST”, Vâlcea a urcat în fruntea clasamentului cu proiectul “Explorăm misterele naturii”, desfășurat în vara acestui an. Ideea proiectului a pornit de la realitatea  îngrijorătoare, că tinerii petrec din ce în ce mai puțin timp în natură, statisticile arătând  că aceștia sunt tot mai sedentari și afectati de efectele negative ale folosirii  deviceurilor. Proiectul  a fost pledoarie de a se “reîmprieteni” cu natura,  de a face mișcare,  de a fi înițiati în  tehnici de supraviețuire, de a relaționa cu alții tineri ca o alternativă la consumul excesiv de  internet. La cele 5 ateliere au participat  50 de tineri din județul Vâlcea. Atelierere au fost facilitate de voluntari de la Organizația Națională Cercetașii României – Centrul Local Mircea  Cel Bătrân. Tinerii au învățat legile muntelui și și-au format abilități practice necesare pentru a se descurca în natură, și-au însușit un concept de viață sănătoasă, bazat  pe mișcare în aer liber.

D.J.S.T. Vâlcea mulțumește organizatorilor și juriului care a oferit aceste distincții compartimentului tineret, cu promisiunea că în anul 2022 vom continua astfel de proiecte benefice pentru tinerii din județul nostru. Dorim ca pe această cale să urăm colaboratorilor și tinerilor din județul Vâlcea un An Nou, plin de satisfacții și realizări, asigurându-i în continuare că în compartimentul de Tineret vor avea un partener deschis și ambițios în derularea proiectelor cu și pentru tineri.

 

 

 

 

 

 LAUREAȚII SPORTULUI VÂLCEAN – 2021

 Ca în fiecare an Direcția Județeană pentru Sport și Tineret Vâlcea întocmește clasamentul în care se regăsesc toți sportivii din județul Vâlcea, care au obținut rezultate aducătoare de puncte pentru județul nostru. Astfel, după colectarea tuturor rezultatelor sportive, compartimentul sport, a întocmit clasamentul total al punctelor obținute de sportivii vâlceni, în conformitate cu sistemul de atribuire a punctelor în raport cu rezultatele sportive, sistem emis de către Ministerul Tineretului și Sportului, puncte obținute la campionatele mondiale, europene, balcanice și naționale de la cadeți și până la seniori (exclus campionate școlare, universitare, militare, masters/veterani).

Direcția Județeană pentru Sport și Tineret Vâlcea ca și în anii precedenți poate premia laureații anului cu suma de până la 10.000 lei.

În clasamentul întocmit se regăsesc 90 de sportivi care au adus puncte județului nostru, fapt care nu poate decât să ne determine să afirmăm faptul că în Vâlcea se face sport de calitate, adică sport de performanță.

 În data de 20.12.2021 ora 10.00, la sediul Direcției Județene pentru Sport și Tineret Vâlcea, din Bulevardul Nicolae Bălcescu nr. 24, din Municipiul Ramnicu Vâlcea, primii 10 sportivi și antrenorii lor sunt așteptați, pentru a fi premiați,  astfel că aceștia vor primii bani, cupe, plachete și diplome pentru întreaga activitate sportivă din anul 2021.

Anul acesta, un număr de 4 sportivi cu nevoi speciale, au fost incluși în clasamentul final. Sportivii cu Sindrom Down, au obținut patru medalii, respectiv două de aur și două de argint, astfel că Vâlcea se poate mândri cu doi campioni mondiali și doi vicecampioni mondiali la Para-Karate, titluri obținute la Campionatul Mondial de Para-Karate de la Istambul-Turcia, în noiembrie 2021.

Înmânarea premiilor se va face în condiții de maximă siguranță,  având în vedere condițiile impuse de pandemia de Covid-19.

Primii 10 sportivi și antrenori ai anului 2021 din județul Vâlcea, sunt:

NR. CRT. NUME ŞI PRENUME

SPORTIV

NR. PUNCTE RAMURA SPORTIVĂ CLUB

SPORTIV

 

ANTRENOR

 

LOC

1. BÎLĂ 

ANDREEA – RALUCA                         

 

327,75

KARATE C.S. CHIMIA RM.VÂLCEA DINU

PAUL-VIOREL                         

1
Campioană Mondială la Seniori, Campioană Naţională de Karate Shotokan la Seniori, câștigătoare a Cupei României la Karate Shotokan Senori.

Maestră Emerită  a Sportului

   

4 Medalii C.M.

 

9 Medalii C.N.

 

 

 

  Antrenor Emerit  şi  

Decorat de Preşedintele României cu Ordinul Meritul Sportiv în grad de Cavaler.

 
2. DINU    

PAUL – VIOREL                         

263,25 KARATE C.S. CHIMIA RM.VÂLCEA   2
Campion Mondial de Karate Shotokan la Seniori, Campion Național de Karate Shotokan Seniori, câștigător al Cupei României la Karate Shotokan seniori.

Maestru Emerit al Sportului

   

 

3 Medalii CM,

 

9  Medalii C.N.

 

 

   

 

 

 
 

3.

GOGOLOȘI

MIHAELA

203,33 KARATE

 

A.C.S. CHAMPIONS DREAM TEAM GOGOLOȘI BOGDAN

 

3
Campioană Mondială de Karate Shotokan la Seniori, Campioană Naţională de Karate Shotokan la Seniori.

Maestru Emerit  al Sportului

  3 Medalii CM,

7  Medalii C.N,

 

 

     
4. DABU 

LAURA

184 POWERLIFTING C.S. CHIMIA RM.VÂLCEA PĂTRU VALENTIN 4
Campioană Mondială la Juniori,Campioană Naţională  la Juniori.   3 Medalii CM,

20 Medalii CN

     
5. GHIŢĂ 

SILVIU                  

 

176,25

KARATE C.S. CHIMIA RM.VÂLCEA DINU

PAUL -VIOREL                         

5
Medaliat la Campionatul Mondial și Naţional de Karate Shotokan la Seniori.

Maestru Emerit  al Sportului

  3 Medalii C.M.

8 Medalii C.N.

 

 

  Antrenor Emerit  şi  

Decorat de Preşedintele României cu Ordinul Meritul Sportiv în grad de Cavaler.

 
6.

 

GUȘTIUC 

DMITRII

 

173,5

KARATE C.S. CHIMIA RM.VÂLCEA DINU

PAUL – VIOREL                        

6
Vicecampion Mondial de Karate Shotokan la Seniori , Campion Naţional de Karate Shotokan la Seniori.   2 Medalii C.M.

6 Medalii C.N

  Antrenor Emerit 

 

 
7. FLOAREA

DANIELA  VASILICA                       

113,95 KARATE C.S. CHIMIA RM.VÂLCEA DINU

PAUL – VIOREL                         

7
Campioană Mondială de Karate Shotokan la Juniori, Campioană Naţională de Karate Shotokan la Juniori   3 Medalii C.M.

6 Medalii C.N.

  Antrenor Emerit 

 

 
8. VLAD 

ELENA                      

100 PARA KARATE A.C.S. SEN SPORT RM.VÂLCEA DINU

PAUL – VIOREL                        

8
Campioană Mondială de Para-Karate Shotokan   1 Medalie C.M.   Antrenor Emerit  
9. STANCIU 

RADU GABRIEL                      

100 PARA KARATE A.C.S. SEN SPORT RM.VÂLCEA DINU

PAUL – VIOREL                        

8
Campion Mondial de Para-Karate Shotokan   1 Medalie C.M.   Antrenor Emerit  
10. MURGEA 

BOGDAN  VALENTIN                     

75,5 KARATE C.S. CHIMIA RM.VÂLCEA DINU

PAUL – VIOREL                        

9
Medaliat la Campionatul Mondial și Național de Karate Shotokan   2 Medalii C.M.

7 Medalii C.N.

  Antrenor Emerit 

 

 
11. IONESCU

ȘTEFAN – ALIN                      

75 PARA KARATE A.C.S. SEN SPORT RM.VÂLCEA DINU

PAUL – VIOREL                        

10
Viceampion Mondial de Para-Karate Shotokan   1 Medalie C.M.   Antrenor Emerit  
12. IANCU 

MARIA – ALEXIA                      

75 PARA KARATE A.C.S. SEN SPORT RM.VÂLCEA BÎLĂ ANDREEA – RALUCA                           10
Viceampioană Mondială de Para-Karate Shotokan   1 Medalie C.M.      
13. GHINEA

ROBERT ȘTEFAN

61,2 KARATE C.S. CHIMIA RM.VÂLCEA DINU

PAUL – VIOREL

11
14. GOVOREANU

DANA  MARIA

59 ATLETISM CHIMIA/CNMB RM.VÂLCEA BORȚA ALINA 12
15. PĂUN

ȘTEFANIA ALEXIA

58,95 KARATE C.S. CHIMIA RM.VÂLCEA DINU

PAUL – VIOREL

13
16. BOGOSLOV

DIANA ȘTEFANIA

54,45 KARATE C.S. CHIMIA RM.VÂLCEA DINU PAUL – VIOREL 14
17. OLAH

LUCICA

53,5 POWER LIFTING C.S. CHIMIA RM.VÂLCEA PĂTRU VALENTIN 15
18. BULAI  PITOIU ANDRADA IONELA 47 HALTERE C.S. CHIMIA RM.VÂLCEA MOLDOVAN  DANIEL 16
19. BUȘE

MIHAELA

46 HALTERE C.S. CHIMIA RM.VÂLCEA MOLDOVAN  DANIEL 17
20. ISPAS

IRMA

41,58 KARATE C.S. CHIMIA RM.VÂLCEA DINU

PAUL – VIOREL

18
21. GHIMIȘ

MARIA  CLARA

35,33 KARATE C.S. CHIMIA RM.VÂLCEA DINU PAUL – VIOREL 19
22. STANCIU

NICOLAE

34,5 KARATE C.S. CHIMIA RM.VÂLCEA DINU

PAUL – VIOREL

20
23. GHIMIȘ

IONEL CRISTIAN

26,5 KARATE C.S. CHIMIA RM.VÂLCEA DINU

PAUL – VIOREL

21
24. CIUMA

ION DANIEL

25 BOX C.S. CHIMIA RM.VÂLCEA DOBRIȚOIU NICOLAE 22
25. S.C.M.  RM.VÂLCEA

 

20 HANDBAL LOC III CN S.C.M. RM.VÂLCEA FLORENTIN

PERA

23
26. DANIEL

MOLDOVAN

20 POWER LIFTING C.S. CHIMIA RM.VÂLCEA PĂTRU VALENTIN 23
27. ZARIOIU

RADU

20 KEMPO C.S. CHIMIA RM.VÂLCEA DANEȘ CONSTANTIN 23
28. COTORA

ALEXANDRU

18,5 KEMPO C.S. CHIMIA RM.VÂLCEA DANEŞ CONSTANTIN 24
29. BEȘTEA

BOGDAN

18,5 KEMPO C.S. CHIMIA RM.VÂLCEA DANEŞ CONSTANTIN 24
30. ALEXANDRESCU ALEXIA 15,33 KARATE C.S. CHIMIA RM.VÂLCEA DINU PAUL – VIOREL 25
31. PĂTRU

VALENTIN

15 POWER LIFTING C.S. CHIMIA RM.VÂLCEA PĂTRU VALENTIN 26
32. GRIGORIU

ȘTEFAN  ANTON

14,35 KARATE C.S.S.

RM.VÂLCEA

IONIȚĂ

MIHAI

27
33. TOMA

ANDREI  ALEXANDRU

14 KARATE C.S. CHIMIA RM.VÂLCEA DINU

PAUL – VIOREL

28
34. NECHITESCU

FLORIN CRISTIAN

14 KARATE C.S.S.

RM.VÂLCEA

IONIȚĂ

MIHAI

28
35. MEZEI

ALEXANDRU

13,5 KEMPO C.S. CHIMIA RM.VÂLCEA DANEŞ CONSTANTIN 29
36. CIUMA

MARIA MĂDĂLINA

12 BOX C.S. CHIMIA RM.VÂLCEA DOBRIȚOIU NICOLAE 30
37. CONSTANTIN

RAREȘ

11,33 KARATE C.S. SAISHIN RM. VÂLCEA CONSTANTIN MARIAN 31
38. PĂUNESCU

MIHAI

11,33 KARATE C.S. SAISHIN RM. VÂLCEA CONSTANTIN MARIAN 31
39. ȘTIFU

ANDI  GHEORGHE

11 KARATE C.S. CHIMIA RM.VÂLCEA DINU

PAUL – VIOREL

32
40. C.S.  CHIMIA RM.VÂLCEA 10 HANDBAL LOC II CN JUNIOARE 1 C.S. CHIMIA RM.VÂLCEA LAZĂR NICOLETA /

DANA JOIȚA

33
41. UNGUREANU

IARINA

8 ATLETISM CSM ONEȘTI /

CNMB  RM.VÂLCEA

ENESCU

ALINA

34
42. LUCIU

IONUȚ

7,5 KEMPO C.S. CHIMIA RM.VÂLCEA DANEŞ CONSTANTIN 35
43. BĂTĂGAN

ILINCA  PETRA

7,5 ȘAH A.C.S. JOCUL DE ȘAH RM.VÂLCEA DRAGU

ION

35
44. BĂLAN

BOGDAN

7 ȘAH A.C.S. JOCUL DE ȘAH RM.VÂLCEA DRAGU

ION

36
45. POPESCU

ANDRADA  IOANA

7 KARATE C.S.S.

RM.VÂLCEA

IONIȚĂ

MIHAI

36
46. DRĂGUȚ

MIHAELA

7 KARATE C.S. SAISHIN RM. VÂLCEA VLĂDUȚ CĂTĂLIN 36
47. VIȘAN

SORANA GABRIELA

6,5 KARATE C.S.S.

RM.VÂLCEA

IONIȚĂ

MIHAI

37
48. DRAGOMIR

EUGEN

6 KEMPO C.S. CHIMIA RM.VÂLCEA DANEŞ CONSTANTIN 38
49. GHINEA

SORIN

6 KEMPO C.S. CHIMIA RM.VÂLCEA DANEŞ CONSTANTIN 38
50. UDREA

ȘTEFANIA TEODORA

6 KARATE SPORT MAX RM.VALCEA AVRAM

SORIN

38
51. COMAN

ABEL  ȘTEFAN

6 KARATE C.S.S.

RM.VÂLCEA

IONIȚĂ

MIHAI

38
52. SORICĂ MARIA ROXANA 5 KARATE C.S. CHIMIA RM.VÂLCEA DINU P

PAUL – VIOREL

39
53. TĂRĂȘĂSCU

EMA ALEXIA

5 KARATE C.S. CHIMIA RM.VÂLCEA DINU

PAUL – VIOREL

39
54. ȘERBAN

RAUL

5 KEMPO C.S. CHIMIA RM.VÂLCEA DANEŞ CONSTANTIN 39
55. SERAFIM

ȘTEFAN

5 KEMPO C.S. CHIMIA RM.VÂLCEA DANEŞ CONSTANTIN 39
56. VĂDUVA

AMALIA

4,5 KARATE C.S. SAISHIN RM. VÂLCEA VLĂDUȚ CĂTĂLIN 40
57. DABU

LAURA

4 HALTERE C.S. CHIMIA RM.VÂLCEA MOLDOVAN  DANIEL 41
58. POPESCU

NICOLETA

4 KARATE ACS SEN SPORT RM.VÂLCEA GHIȚĂ

SILVIU

41
59. FLORESCU

MARIO CONSTANTIN

3,83 KARATE C.S. CHIMIA RM.VÂLCEA DINU

PAUL – VIOREL

42
60. GRECU

ALEXANDRA  IONELA

3,62 KARATE C.S. CHIMIA RM.VÂLCEA DINU

PAUL – VIOREL

43
61. IACOBESCU

CRISTINA

3,25 KARATE C.S. CHIMIA RM.VÂLCEA DINU

PAUL – VIOREL

44
62. TĂNASE

MARIO  LAURENȚIU

3,20 KARATE C.S. CHIMIA RM.VÂLCEA DINU

PAUL – VIOREL

45
63. OLARU

TEODOR

3 JUDO C.S. CHIMIA RM.VÂLCEA LUCIU  ION 46
64. IACOBESCU

ȘTEFANIA

3 KARATE C.S. CHIMIA RM.VÂLCEA DINU

PAUL – VIOREL

46
65. BLIDESCU

VIVIANA ELENA

3 KARATE SPORT MAX RM.VALCEA AVRAM

SORIN

46
66. SIMION

ROBERT GEORGE

3 KARATE C.S.S.

RM.VÂLCEA

IONIȚĂ

MIHAI

46
67. POPESCU

SEBASTIAN

2,70 KARATE C.S. CHIMIA RM.VÂLCEA DINU

PAUL – VIOREL

47
68. UȚĂ

ȘTEFANIA

2,5 ATLETISM CNMB RM.VÂLCEA / C.S.M. ONEȘTI ENESCU

ALINA

48
69. PAȚIRA

ALEXANDRU

2,5 KEMPO C.S. CHIMIA RM.VÂLCEA DANEŞ CONSTANTIN 48
70. CHERĂSCU

ȘTEFAN ROBERT

2,5 KARATE C.S.S.

RM.VÂLCEA

IONIȚĂ

MIHAI

48
71. CODOI

ANDREI

2,5 KARATE C.S. SAISHIN RM. VÂLCEA VLĂDUȚ CĂTĂLIN 48
72. DUȚU

LUCIAN

2,5 KARATE C.S. SAISHIN RM. VÂLCEA VLĂDUȚ CĂTĂLIN 48
73. RIZEA

ISABELA

2,5 KARATE C.S. SAISHIN RM. VÂLCEA VLĂDUȚ CĂTĂLIN 48
74. BEU MUȘAT

ANA MARIA

2,5 KARATE SPORT MAX RM.VALCEA AVRAM

SORIN

48
75. STANCIU

DENIS  ANDREI

2,33 KARATE C.S. CHIMIA RM.VÂLCEA DINU

PAUL – VIOREL

49
76. GRĂJDAN

RADU  ANDREI

2 BOX C.S. CHIMIA RM.VÂLCEA DOBRIȚOIU NICOLAE 50
77. DRĂGULESCU ALEXANDRU 2 KEMPO C.S. CHIMIA RM.VÂLCEA DANEŞ CONSTANTIN 50
78. RARU

MARIAN

2 KEMPO C.S. CHIMIA RM.VÂLCEA DANEŞ CONSTANTIN 50
79. STROE

ROBERT

2 KEMPO C.S. CHIMIA RM.VÂLCEA DANEŞ CONSTANTIN 50
80. MIHAI

ALEXANDRU

2 KARATE C.S. SAISHIN RM. VÂLCEA CONSTANTIN MARIAN 50
81. IONESCU

IONUȚ ADRIAN

1,5 KARATE SPORT MAX RM.VALCEA AVRAM

SORIN

51
82. MUȘELETE

MEDEEA

1 ATLETISM CNMB RM. VÂLCEA/ C.S.M. ONEȘTI MIREA MARINELA 52
83. MIELESCU

TEOFIL

1 KEMPO C.S. CHIMIA RM.VÂLCEA DANEŞ CONSTANTIN 52
84. MIHALCEA

ARIANA

1 KEMPO C.S. CHIMIA RM.VÂLCEA DANEŞ CONSTANTIN 52
85. BERCU

ARIANA

1 KARATE C.S. SAISHIN RM. VÂLCEA VLĂDUȚ CĂTĂLIN 52
86. BÎRZESCU

ANDREEA IOANA

1 KARATE SPORT MAX RM.VALCEA AVRAM

SORIN

52
87. ILINESCU

ELENA DIANA

1 KARATE SPORT MAX RM.VALCEA AVRAM

SORIN

52
88. ȘCRET

ELENA CRISTINA

1 KARATE SPORT MAX RM.VALCEA AVRAM

SORIN

52
89. GÎRBAN

SEBASTIAN

1 KARATE SPORT MAX RM.VALCEA AVRAM

SORIN

52
90. TĂRĂȘĂSCU

CĂLIN

0,33 KARATE C.S. CHIMIA RM.VÂLCEA DINU

PAUL – VIOREL

53

Adunăm rezultatele!

În perioada 16-29 noiembrie 2021, cluburile și asociațiile sportive sunt invitate să depună la sediul Direcției Județene pentru Sport și Tineret Vâlcea, din Râmnicu Vâlcea, Bulevardul Nicolae Bălcescu nr.24, situația rezultatelor sportive obținute în anul competițional 2021, în vederea stabilirii clasamentului final, pentru Gala sportului Vâlcean 2021.

Materialul depus trebuie să conțină toate rezultatele obținute de către sportivii legitimați la clubul/asociația dumneavostră (cadeți, juniori I, juniori II, tineret și seniori), la Campionatele Naționale (fără cele școlare), Balcanice, F.O.T.E., Jocurile Olimpice, Europene și Mondiale.

Gala Tineretului din România 2021

Ministerul Tineretului și Sportului organizează, în data de 20 noiembrie 2021, la Centrul Multifuncțional Educativ pentru Tineret “Jean Constantin” din Municipiul Constanța, Gala Tineretului din România.
Fiind unul dintre cele mai importante evenimente de tineret, prin care sunt evidențiate și recunoscute rezultatele importante ale celor implicați în proiectele și inițiativele cu și pentru tineri de la nivel național, Gala Tineretului din România este găzduită anual de către orașul desemnat ”Capitala Tineretului din România” și reunește actori sociali, ai vieții culturale, economice, educaționale și din domeniul sănătății.
Anul acesta vom fi ”Mai puternici, împreună!”.
În cadrul evenimentului festiv din acest an vor fi premiate proiectele dedicate tineretului și implementate de către organizații neguvernamentale de și pentru tineret, instituții publice, grupuri informale, în perioada octombrie 2019 – octombrie 2021, care se încadrează în următoarele secțiuni:
▶Antreprenoriat, muncă și angajabilitate
▶Cultură
▶Implicare civică, voluntariat, mediu
▶Incluziune socială
▶Învățare non-formală
▶Sănătate
▶Sport
Vor fi acordate și două premii speciale, pentru următoarele categorii:
▶Junior ONG – cel mai bun proiect derulat de o organizație neguvernamentală, înființată în ultimii doi ani
▶Premiu de popularitate – proiectului care va obține cele mai multe voturi în perioada 12 – 15 noiembrie
Activitatea de tineret și studențească desfășurată de către direcțiile județene pentru sport și tineret, respectiv Direcția pentru Sport și Tineret a Municipiului București, casele de cultură ale studenților și Complexul Cultural Sportiv Studențesc Tei nu va fi nici ea trecută cu vederea și va fi recompensată în cadrul unor secțiuni specifice:
▶Cel mai bun proiect de tineret derulat de către un Centru de tineret din cadrul Direcției Județeane pentru Sport și Tineret
▶Cel mai bun proiect de tineret derulat de către Direcția Județeană pentru Sport și Tineret/ Direcția pentru Sport și Tineret Municipiului București
▶Cel mai bun proiect studențesc derulat de către Casa de Cultură a Studenților respectiv Complexul Cultural Sportiv Studențesc Tei
Candidaturile depuse, în perioada 07 octombrie 2021 – 01 noiembrie 2021, vor fi evaluate și punctate de către un juriu specializat, pe baza criteriilor de jurizare prevăzute în Regulamentul Galei Tineretului. Juriul este format din reprezentanți ai structurilor guvernamentale și neguvernamentale, cu expertiză în domeniile pentru care se acordă premiile.
Mai multe detalii, aici:

Declaratii de avere si interese 2020

Declaratie de avere Serban Anca

http://djstvalcea.ro/wp-content/uploads/2021/10/Declaratie-de-avere-Serban-Anca.pdf

Declaratie de interese Serban Anca1

http://djstvalcea.ro/wp-content/uploads/2021/10/Declaratie-de-interese-Serban-Anca1.pdf

Declaratia de avere Camelia Balutoiu

http://djstvalcea.ro/wp-content/uploads/2021/10/Declaratia-de-avere-Camelia-Balutoiu.pdf

Declaratia de interese Camelia Balutoiu

http://djstvalcea.ro/wp-content/uploads/2021/10/Declaratia-de-interese-Camelia-Balutoiu.pdf

Declaratie de avere Catanoiu Gabriela

http://djstvalcea.ro/wp-content/uploads/2021/10/Declaratie-de-avere-Catanoiu-Gabriela.pdf

Declaratie de interese Catanoiu Gabriela

http://djstvalcea.ro/wp-content/uploads/2021/10/Declaratie-de-interese-Catanoiu-Gabriela.pdf

Declaratie de avere Comanescu Adrian

http://djstvalcea.ro/wp-content/uploads/2021/10/Declaratie-de-avere-Comanescu-Adrian.pdf

Declaratie de interese Comanescu Adrian

http://djstvalcea.ro/wp-content/uploads/2021/10/Declaratie-de-interese-Comanescu-Adrian.pdf

Declaratie de avere Dan Marius Silvian

http://djstvalcea.ro/wp-content/uploads/2021/10/Declaratie-de-avere-Dan-Marius-Silvian.pdf

Declaratie de interese Dan Marius Silvian

http://djstvalcea.ro/wp-content/uploads/2021/10/Declaratie-de-interese-Dan-Marius-Silvian.pdf

Declaratie de avere Diaconu Rozalia Carmen

http://djstvalcea.ro/wp-content/uploads/2021/10/Declaratie-de-avere-Diaconu-Rozalia-Carmen.pdf

Declaratie de interese Diaconu Rozalia Carmen

http://djstvalcea.ro/wp-content/uploads/2021/10/Declaratie-de-interese-Diaconu-Rozalia-Carmen.pdf

Declaratie de avere Dinu Paul Viorel

http://djstvalcea.ro/wp-content/uploads/2021/10/Declaratie-de-avere-Dinu-Paul-Viorel.pdf

Declaratie de interese Dinu Paul Viorel

http://djstvalcea.ro/wp-content/uploads/2021/10/Declaratie-de-avere-Dinu-Paul-Viorel.pdf

Declaratie de avere Dumbravescu Ioan

http://djstvalcea.ro/wp-content/uploads/2021/10/Declaratie-de-avere-Dumbravescu-Ioan.pdf

Declaratie de interese Dumbravescu Ioan

http://djstvalcea.ro/wp-content/uploads/2021/10/Declaratie-de-interese-Dumbravescu-Ioan.pdf

Declaratie de avere Folescu Carmen Nicolle

http://djstvalcea.ro/wp-content/uploads/2021/10/Declaratie-de-avere-Folescu-Carmen-Nicolle.pdf

Declaratie de interese Folescu Carmen Nicolle

http://djstvalcea.ro/wp-content/uploads/2021/10/Declaratie-de-interese-Folescu-Carmen-Nicolle.pdf

Declaratie de avere Gealapu Ileana

http://djstvalcea.ro/wp-content/uploads/2021/10/Declaratie-de-avere-Gealapu-Ileana-1.pdf

Declaratie de interese Gealapu Ileana

http://djstvalcea.ro/wp-content/uploads/2021/10/Declaratie-de-interese-Gealapu-Ileana.pdf

Declaratie de avere Ion Popescu Clara Georgiana

http://djstvalcea.ro/wp-content/uploads/2021/10/Declaratie-de-avere-Ion-Popescu-Clara-Georgiana.pdf

Declaratie de interese Ion Popescu Clara Georgiana

http://djstvalcea.ro/wp-content/uploads/2021/10/Declaratie-de-interese-Ion-Popescu-Clara-Georgiana.pdf

Declaratie de avere Marinescu Bogdan

http://djstvalcea.ro/wp-content/uploads/2021/10/Declaratie-de-avere-Marinescu-Bogdan-1.pdf

Declaratie de interese Marinescu Bogdan

http://djstvalcea.ro/wp-content/uploads/2021/10/Declaratie-de-interese-Marinescu-Bogdan-1.pdf

Declaratie de avere Nadolu Silvia Ana

http://djstvalcea.ro/wp-content/uploads/2021/10/Declaratie-de-avere-Nadolu-Silvia-Ana.pdf

Declaratie de interese Nadolu Silvia Ana

http://djstvalcea.ro/wp-content/uploads/2021/10/Declaratie-de-interese-Nadolu-Silvia-Ana.pdf

Declaratie de avere Poenaru Irinel

http://djstvalcea.ro/wp-content/uploads/2021/10/Declaratie-de-avere-Poenaru-Irinel.pdf

Declaratie de interese Poenaru Irinel

http://djstvalcea.ro/wp-content/uploads/2021/10/Declaratie-de-interese-Poenaru-Irinel.pdf

Declaratie de avere Preoteasa Rodica

http://djstvalcea.ro/wp-content/uploads/2021/10/Declaratie-de-avere-Preoteasa-Rodica.pdf

Declaratie de interese Preoteasa Rodica

http://djstvalcea.ro/wp-content/uploads/2021/10/Declaratie-de-interese-Preoteasa-Rodica.pdf

Declaratie de avere Socoleanu Amelia

http://djstvalcea.ro/wp-content/uploads/2021/10/Declaratie-de-avere-Socoleanu-Amelia.pdf

Declaratie de interese Socoleanu Amelia

http://djstvalcea.ro/wp-content/uploads/2021/10/Declaratie-de-interese-Socoleanu-Amelia.pdf