Cupa AmaTour la tenis de masă – Directia Judeteana pentru Sport si Tineret

Cupa AmaTour la tenis de masă

Direcția Județeană pentru Sport și Tineret Vâlcea, a organizat împreună cu  Asociația Sportivă AmaTour ”Cupa Tenis AmaTour”, care s-a desfășurat in data de 25 mai 2019, la Sala Sporturilor ”Traian” din Râmnicu Vâlcea. Au fost 16 mese de tenis aprobate I.T.T.F., unde s-au putut întrece atât începătorii  cât și avansații în mânuirea paletei de tenis.

 

Sistemul de joc a fost următorul:

ÎNCEPĂTORI: ora 8.30 – 9.00 validare înscrieri; ora 9.15  începerea meciurilor
– Participarea oricărui jucător amator cu M.P. mai mică de 9.99;
– Număr maxim de participanţi: 34+2 Wild Carduri
– Jocurile se desfășoară în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
– Grupe inferioare de câte 6(5) jucători , Grupe superioare, Eliminatorii.

AVANSAȚI: ora 8.30 – 9.00 validare înscrieri; ora 9.15  începerea meciurilor
– Participarea oricărui jucător amator cu M.P. între 10 și 19.99
– Număr maxim de participanţi: 58+2 Wild Carduri
– Jocurile se desfășoară în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
– Grupe inferioare de câte 6(5) jucători , Grupe superioare, Eliminatorii

OPEN: ora 13.30 – 14.00 validare înscrieri; ora 14.15  începerea meciurilor
– Participă jucătorii cu M.P. între 20 si 32.99 precum și jucătorii avansați cu M.P. mai mic de 20;
– Număr maxim de participanţi: 46+2 Wild Carduri
– Jocurile se desfășoară în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
– Grupe inferioare de câte 6(5) jucători , Grupe superioare, Eliminatorii

ELITE: ora 13.30 – 14.00 validare înscrieri; ora 14.15  începerea meciurilor
– Participă orice jucător amator cu M.P. mai mare de 33;
– Număr maxim de participanţi: 16+2 Wild Carduri
– Jocurile se desfășoară în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
– Grupe inferioare de câte 6(5) jucători , Grupe superioare, Eliminatorii

        Organizatori au fost domnii Dumbrăvescu Ioan din parte D.J.S.T. Vâlcea, Lupșa Bogdan și Toma Florin din partea AmaTour, iar premiile au constat în cupe, medalii și diplome, pentru ocupanții locurilor 1- 4, iar pentru  ocupanții locurilor 5-8 au fost înmânate diplome.