Sportivii care au punctat in 2020! – Directia Judeteana pentru Sport si Tineret

Sportivii care au punctat in 2020!

 

Direcția Județeană pentru Sport și Tineret Vâlcea, în urma întocmirii clasamentului, pe baza datelor primite de la structurile sportive de pe raza județului Vâlcea, care vizează activitatea celor care practică sportul de performanță, dorește ca și anul acesta să recunoască efortul depus de sportivi și să premieze performanța acestora.

Astfel că sportivii care au adus puncte județului Vâlcea la Campionate Naționale (fără cele școlare), Balcanice, F.O.T.E., Europene și Mondiale  (cadeți, junior I, junior II, tineret și seniori), sunt următorii:

NR. CRT. NUME ŞI PRENUME

SPORTIV

NR. PUNCTE RAMURA SPORTIVĂ CLUB

SPORTIV

 

ANTRENOR

BULAI  PITOIU ANDRADA 52,5 p HALTERE C.S. CHIMIA RM.VÂLCEA MOLDOVAN DANIEL
BUȘE

MIHAELA

48 p HALTERE C.S. CHIMIA RM.VÂLCEA MOLDOVAN DANIEL
VOICU  CRISTIAN GABRIEL 40,5 p ATLETISM CSM BUC. /

RM.VÂLCEA

MIREA MARINELA
DABU

ȘTEFANIA

40 p HALTERE C.S. CHIMIA RM.VÂLCEA MOLDOVAN DANIEL
POPESCU

ANDRADA

32,5 p KARATE C.S.S. RM.VÂLCEA IONIȚĂ

MIHAI

OLAH

LUCICA

30,5 p POWER LIFTING C.S. CHIMIA RM.VÂLCEA PĂTRU VALENTIN
S.C.M.  RM.VÂLCEA 30 p HANDBAL S.C.M. RM.VÂLCEA PERA FLORENTIN
MOLDOVAN DANIEL 28 p POWER LIFTING C.S. CHIMIA RM.VÂLCEA PĂTRU VALENTIN
GOVOREANU

DANA  MARIA

17 p ATLETISM CNMB/CHIMIA RM.VÂLCEA BORȚA

ALINA

CRUCERU

RĂDUCU

15 p KARATE C.S.S. RM.VÂLCEA IONIȚĂ

MIHAI

DABU

LAURA

11,5 p POWER LIFTING C.S. CHIMIA RM.VÂLCEA PĂTRU VALENTIN
NEAGOE  MARIUS CONSTANTIN 10 p BOX C.S. CHIMIA RM.VÂLCEA DOBRIȚOIU NICOLAE
IOVA

COSMIN

10 p LUPTE C.S. CHIMIA RM.VÂLCEA LUPU

CORNEL

CIUMA

MĂDĂLINA

10 p BOX C.S. CHIMIA RM.VÂLCEA DOBRIȚOIU NICOLAE
PĂTRU

VALENTIN

10 p POWER LIFTING C.S. CHIMIA RM.VÂLCEA PĂTRU VALENTIN
UNGUREANU  IARINA 7 p ATLETISM CSM ONEȘTI / CNMB VÂLCEA ENESCU

ALINA

NEAGOE

DUMITRU  RĂZVAN

5 p BOX C.S. CHIMIA RM.VÂLCEA DOBRIȚOIU NICOLAE
OLARU

TEODOR

5 p JUDO C.S. CHIMIA RM.VÂLCEA LUCIU

ION

SASU IOANA TEODORA 5 p BOX C.S. FLACĂRA HOREZU MUGESCU GHEORGHE
DUMITRESCU  CRISTINA 5 p JUDO C.S. CHIMIA RM.VÂLCEA LUCIU

ION

MUȘULETE  MEDEEA 4,5 p ATLETISM CNMB/CHIMIA RM.VÂLCEA MIREA MARINELA
TEODOSIU

ANDREI  CRISTIAN

4 p BOX C.S.S. RM.VÂLCEA BĂLUȚĂ MARIUS
ZUGRAVU

DENIS

3 p BOX C.S. CHIMIA RM.VÂLCEA DOBRIȚOIU NICOLAE
CĂPĂȚÂNĂ  LEONARD 2 p ATLETISM CNMB/CHIMIA RM.VÂLCEA POPESCU ANGELA
BALINT

ȘTEFANIA

0,5 p ATLETISM CNMB/CHIMIA RM.VÂLCEA ENESCU

ALINA

HODINĂ

ALEXIA

0,5 p ATLETISM CNMB RM.VÂLCEA ȘOIMU

MIHAI

 

Au mai fost acordate premii speciale sportivilor cu sindromul Down de la para-karate, antrenați de Dinu Paul si Bîlă Andreea, care au obținut medalii in anul 2020, după cum urmează:

  1. Ionescu Ștefan Alin – Para – Karate – S. Chimia Râmnicu Vâlcea;
  2. Fumur Florian – Para – Karate – S. Chimia Râmnicu Vâlcea;
  3. Stanciu Radu Gabriel – Para – Karate – S. Chimia Râmnicu Vâlcea;
  4. Vlad Elena – Para – Karate – S. Chimia Râmnicu Vâlcea;
  5. Iancu Maria Alexia – Para – Karate – S. Chimia Râmnicu Vâlcea;

D.J.S.T. Vâlcea a acordat un premiu special, în memoria celui care a fost antrenor de box, prof. Marius Băluță, în cinstea căruia s-a ținut un scurt moment de reculegere.

Au mai fost recunoscute meritele cluburilor sportive, sportivilor veterani, arbitrilor și  asociațiilor județene pe ramuri de sport.

Felicitări tuturor celor care au concurat, indiferent de locul pe care l-au ocupat și punctajul pe care l-au obținut. Până la urmă cel mai important lucru este că sportivii au luptat pentru continuarea activității și au participat la competițiile care s-au putut desfășura.